Algemeen
19 daagse reis in Uganda
Vanaf de eerste dag na uw aankomst in Uganda verblijft u meteen in een nationaal park (Murchison Falls National Park) en geniet u met volle teugen van de overweldigende Afrikaanse natuur. Negentien dagen lang ziet u de prachtigste meren, rivieren, tropisch regenwoud, savannes en vulkanen. Maar u ontmoet onder meer ook gorilla’s, chimpansees, duizenden nijlpaarden, olifanten, leeuwen en luipaarden. En u maakt indrukwekkende boottochten op de Nijl en het Kazinga Channel, onderneemt wandelingen door regenwouden, langs meren en dorpjes en beklimt vulkanen. U kampeert in de wildernis en slaapt in het wereldberoemde Travellers Rest Hotel.
Onze 19 daagse reis door Uganda kan Voorafgegaan worden door een 4 daagse trip in Kipedo: Savanne Safari in Uganda
of verlengd worden met een uitstapje naar Rwanda: Het Groene Hart van Afrika
Prijs van de gecombineerde kampeer/hotel rondreis (standaard):
€ 2595,-
Prijs van de comfortabele hotel rondreis (comfortabel):
€ 2995,-
Onze prijzen zijn inclusief luchthavenbelasting, brandstoftoeslagen en andere onvermijdbare kosten. De ticketbelastingen en brandstoftoeslagen kunnen gedurende het jaar enigszins wijzigen en daardoor ook de reissom.
- Gegarandeerd bezoek aan Gorilla's in Uganda of Rwanda
- Overnachting in beroemde Travelers Rest Hotel
- Bezoek aan Queen Elizabeth, Murchison Falls en Lake Mburo
- Boottochten op de Nijl en Kazinga Channel
- 11 primatensoorten (o.a. Chimpansees) in tropische regenwouden
Route
Reisprogramma
Dag | Plaats | Dag | Plaats |
1 za. | Vertrek en aankomst in Entebbe | 11 di. | In Lake Bunyonyi |
2 zo. | Naar Murchison Falls National Park | 12 wo. | Naar Kisoro |
3 ma. | In Murchison Falls National Park | 13 do. | In Kisoro |
4 di. | In Murchison Falls National Park | 14 vr. | In Kisoro |
5 wo. | Naar Kibale Forest National Park | 15 za. | In Kisoro |
6 do. | In Kibale Forest National Park | 16 zo. | Naar Lake Mburo |
7 vr. | Naar Queen Elizabeth National Park | 17 ma. | Naar Entebbe |
8 za. | In Queen Elizabeth National Park | 18 di. | Vertrek |
9 zo. | In Queen Elizabeth National Park | 19 wo. | Thuiskomst |
10 ma. | Naar Lake Bunyonyi |
Dag 1 t/m 5
Op deze en de volgende pagina’s beschrijven we voor u twee geweldige 19 daagse reizen in Uganda behorend tot onze reis Parel van Afrika. De reizen hebben hetzelfde reisschema.
Bij de Standaard reis bestaat de accommodatie uit een mooie mix van kamperen en eenvoudige accommodaties of desgewenst overal in eenvoudige accommodaties en reist u in een groep van 6 tot 12 personen.
Bij onze comfort-reis krijgt u de beschikking over meer comfort, verblijft u in eenvoudige en luxe accommodaties en bestaat het reisgezelschap uit maximaal 7 personen.
Dag 1
U vertrekt vanuit Schiphol of Brussel en komt aan in Entebbe (Uganda). Wij halen u persoonlijk op van het vliegveld brengen u naar ons eigen guesthouse op vijf minuten rijden van het vliegveld. In de prachtige tuin onder de Afrikaanse sterrenhemel geniet u van ons welkomstdrankje.
Reis | Accommodatie dag 1 |
19 dagen Parel van Afrika (kamperen/eenvoudige accommodaties) | Airport Guesthouse Entebbe (Bed & Breakfast) |
19 dagen Parel van Afrika (comfortabel: eenvoudig en luxe) | Airport Guesthouse Entebbe (Bed & Breakfast) |
Dag 2
Vroeg in de morgen vertrekt u naar Murchison Falls National Park. Dwars door het groene landschap van centraal Uganda rijden we naar Masindi. Na de lunch in een lokaal restaurantje rijden we door naar Budongo Forest, befaamd als reservaat van vele soorten mahoniebomen. In dit reservaat leven tal van chimpansees die u zo maar tegen zult kunnen komen tijdens onze wandeling van ongeveer twee uur. Na onze indrukwekkende wandeling rijden we door naar onze overnachtingsplek aan de oevers van de Nijl.
Reisduur: ca. 9 uur
Reis | Accommodatie dag 2, 3 en 4 |
19 dagen Parel van Afrika (kamperen/eenvoudige accommodaties) | Kamperen Red Chilli of Bush Camp |
19 dagen Parel van Afrika (comfortabel: eenvoudig en luxe) | Paraa Lodge of Nile Safari Lodge (volpension) |
Dag 3
Vroeg in de morgen gaat u met de pont over de Nijl voor een gamedrive om uiteenlopende wilde dieren te ontmoeten. Murchison Falls National Park, het grootste park van Uganda, staat bekend om de giraffes, maar we zullen hier zeker ook onder andere buffels, Uganda kobs, oribi’s en hartebeesten tegenkomen. Grote kans dat u hier ook leeuwen met jongen zult zien en met iets meer geluk zelfs luipaarden. Na een uur of vijf vertoeven in dit indrukwekkende savannelandschap, rijden we na een laatste blik op Lake Albert en de bergen van het naburige Congo, terug om aan te vallen op onze lunch.
In de namiddag maakt u de beroemde tocht over de Nijl naar de Murchison watervallen. Vanaf de boot zien we het dierenleven aan ons voorbij gaan: honderden nijlpaarden, meterslange nijlkrokodillen en vele dieren die naar het water komen om te ¬drinken of verkoeling zoeken. Het zien van het uitbundige vogelleven met meer dan 350 verschillende soorten is ongelooflijk mooi! Na ongeveer twee uur stroomopwaarts varen komen de watervallen in zicht. Vanuit de boot kunt u dit overweldigende natuur¬geweld op veilige afstand aanschouwen. In het licht van de avondzon varen we in een uur terug naar het startpunt. Op de veranda van ons onderkomen genieten we vervolgens van een welverdiend drankje en de laatste lichtstralen die die Nijl betoveren.
Dag 4
De tweede dag in Murchison Falls National Park. Ook vandaag gaan we vroeg uit de veren want er is veel te doen. Na het ontbijt stappen we op de boot voor een wat ¬minder bekende maar zeker net zo mooie boottocht naar de Delta. Hier waaiert de Nijl uit in Lake Albert. Er komen hier maar weinig mensen en dat maakt deze tocht uniek. Er zijn des te meer dieren te bewonderen. Vanuit onze boot ziet u onder meer drinkende olifanten, buffels die verkoeling vinden in het water, hartebeesten en kobs. Naarmate uw tocht vordert, verandert het landschap waarbij de steile oevers plaats maken voor een moerasachtig gebied: de Delta. In dit ecosysteem treft u een zeer divers en rijk vogelleven aan en hebben we grote kans om de zeldzame en imposante (150 cm hoog) schoenbek-ooievaar te ontmoeten. Deze onvergetelijke boottocht duurt ongeveer zes uur.
Na de boottocht en het nuttigen van de lunch rijden we door het zuidelijke gedeelte van het park, naar de top van de Murchison Falls. Hier maken we een wandeling van ongeveer een half uur en ziet u de adembenemende watervallen vanuit verschillende hoeken. Echt fantastisch is het om te zien hoe het water door een kloof wordt geperst en 40 meter zich naar beneden stort! Door een regenboog wandelt u vervolgens langs de Nijl en de watervallen. Op onze weg terug, tegen het vallen van de avond, rijden we naar ons kamp. In dit rijk begroeide gebied komen wel diverse wilde dieren tegen waaronder wellicht luipaarden.
Soms is de weg naar Kibale Forest door aanhoudende regen niet begaanbaar en zullen we een langere route moeten nemen. In dat geval gaan we op dag 4 alvast naar Hoima en overnacht u daar in een hotel.
Dag 5
Deze dag reist u van Murchison Falls NP via Hoima naar Kibale Forest. De onverharde rode weg kronkelt zich door het prachtige en afwisselende landschap met dorpjes, koffievelden en bananenplantages. Een belevenis op zich om heerlijk te toeven aan de rand van het ¬uitgestrekte kratermeer, met op de achtergrond de zangkunst van honderden kikkers. Maar ook de nacht in het tropische bos met al haar typische geuren en geluiden is een ervaring die u nooit meer zult vergeten.
reisduur: ca. 10 uur
Reis | Accommodatie dag 5 en 6 |
19 dagen Parel van Afrika (kamperen/eenvoudige accommodaties) | Vaste tenten Kibale Forest Camp / Kamperen Chimpansee Guesthouse |
19 dagen Parel van Afrika (comfortabel: eenvoudig en luxe) | Kibale Forest Camp (tented camp, Bed & Breakfast) |
Dag 6 t/m 10
Dag 6
Vroeg in de morgen hebben onze gidsen voor u een heerlijk ontbijt klaar staan. Om acht uur vertrekken we in groepjes van vier onder leiding van zeer deskundige en enthousiaste gidsen voor een wandeling door het prachtige tropische regenwoud Kibale Forest. Deze dag ontmoet u allerlei apen: de red-tailed monkey, red colobus, guereza colobus, grey cheeked mangabey, l’ hoest’s monkey, olive baboon, potto, matschie’s bush baby en thomas’s bush baby. Tijdens een wandeling van ongeveer vier uur zullen we natuurlijk ook chimpansees ontdekken. We beloven het u: het is geweldig en onvergetelijk om deze actieve en luidruchtige dieren in hun natuurlijke omgeving te bewonderen.
Met deze unieke ervaring nog in uw achterhoofd gaan we eerst even wat eten. Vervolgens gaan we naar Bigodi swamp om ons te verbazen over het de ecotoerisme-project van de lokale bevolking. Al wandelend door dorpjes, akkertjes, langs de rand van het moeras, over een loopbrug zult u meer dan 100 vogelsoorten en apen soorten bewonderen. De wandeling duur twee à drie uur.
In afwijking van het normale programma kunt u, onder voorbehoud van beschikbaarheid, voor $220 deze dag desgewenst een hele dag met een groep onderzoekers en een ‘habituation team’ een chimpansee-familie volgen. Dit dient u al bij het boeken van uw reis aan te geven, moet van te voren geboekt worden.
Dag 7
Vanuit Kibale reist u, via Fort Portal, naar Queen Elizabeth NP Op weg naar onze overnachtingsplek rijden we zo’n 40 kilometer door het park. De campsite is schitterend gelegen op een heuvel waarbij u een magnifiek uitzicht heeft over het park en het Kazinga Channel. Schrik niet: de goedaardige waterbokken maar ook wrattenzwijnen en Uganda kobs lopen hier vrij rond de tenten. Nadat u genoten heeft van de door onze gidsen bereide lunch, gaan we op pad voor een adembenemende avond-gamedrive. Hiervan nog nagenietend verblijft en overnacht u in the Bush Lodge, een schitterende plek in het hart van Queen Elizabeth National Park met uitzicht over de betoverende savannes en het Kazinga Channel.
reisduur: ca. 5 uur
Reis | Accommodatie dag 7 en 8 |
19 dagen Parel van Afrika (kamperen/eenvoudige accommodaties) | Kamperen/Accommodatie bij the Bush Lodge |
19 dagen Parel van Afrika (comfortabel: eenvoudig en luxe) | The Bush Lodge (Bed & Breakfast) |
Dag 8
U bent er inmiddels aan gewend: ook deze dag staan we weer vroeg op. Dit keer extra vroeg (6 uur). Want deze dag beginnen we met een ochtendgamedrive. De op¬komende zon kleurt de mistflarden rood en met het langzaam rijzen van de zon komt de vlakte, bezaaid met euphorbiacactussen en tal van dieren dieren, tot leven. U ziet en verwondert u over duizenden Uganda kobs, leeuwen, olifanten, buffels, waterbokken en giant forest hogs die leven in de glooiende vlakte. Na de lunch kunt u lekker voor de tent of hut zitten of een korte wandeling maken.
In de namiddag maakt u een twee uur durende boottocht op het beroemde Kazinga Channel. We zien ontelbare nijlpaarden, buffels en de olifanten die water drinken of verkoeling zoeken. Ook zien we een ongelooflijk uitbundige hoeveelheid vogels: onder andere yellow billed stork, saddle bill stork, vele soorten kingfishers (ijsvogels), pelikanen en ¬Afrikaanse visarenden. Met het bijzondere licht van de late namiddag is dit voor u een paradijs als u van fotograferen houdt.
Dag 9
Op uw derde dag in het prachtige Queen Elizabeth NP pakken de kampeerders de tenten weer in en de reizigers in de Lodges hun tassen om naar Ishasha te gaan. Voor de ochtend staat er een prachtige gamedrive gepland. Na dit intermezzo vervolgen we onze weg naar Ishasha, beroemd om zijn leeuwen die - heel bijzonder - relaxen bovenin de vijgenbomen. In dit gebied ziet u eveens kuddes buffels, nijlpaarden en vele topi’s. En natuurlijk ontmoet u ook deze dag onze grote vriend de olifant in dit gedeelte van het park.
In afwijking van het normale programma kunt u, onder voorbehoud van beschikbaarheid, voor $ 50,- i.p.v. de gamedrive een ongeveer drie uur durende begeleide wandeling naar de chimpansees in Kyambura Gorge ondernemen. Dit dient u al bij het boeken van uw reis aan te geven. Moet van te voren geboekt worden.
Reis | Accommodatie dag 9 |
19 dagen Parel van Afrika (kamperen/eenvoudige accommodaties) | Kamperen/Banda’s UWA campsite |
19 dagen Parel van Afrika (comfortabel: eenvoudig en luxe) | Wilderness Camp (luxury tented camp, volpension) |
Dag 10
Vandaag volgt het onvermijdelijke afscheid van Queen Elizabeth NP. Na een korte maar indrukwekkende ochtendgamedrive rijden we via een mooie, onverharde weg door de imposante heuvels.
U geniet onderweg van prachtige vergezichten en typisch Oost-Afrikaanse dorpjes totdat we aankomen bij Lake Bunyonyi.
reisduur: ca. 7 uur
Reis | Accommodatie dag 10 en 11 |
19 dagen Parel van Afrika (kamperen/eenvoudige accommodaties) | Kamperen/kamer op camping Kale Bas |
19 dagen Parel van Afrika (comfortabel: eenvoudig en luxe) | Kamer op camping Kale Bas (Bed & Breakfast) |
Dag 11 t/m 15
Dag 11
U brengt de hele dag door op en rond Lake Bunyonyi. In dit prachtige meer, onvergelijkbaar mooi gelegen tussen de bergen, bevinden zich vele eilandjes. Om deze te bezoeken liggen er kano’s, gemaakt van een uitgeholde boomstam voor u klaar. Maar er is hier veel meer te doen. U kunt zwemmen in het meer, wandelen in de omgeving en een bezoek brengen aan de lokale markt. Dankzij het uitbundige vogel leven is Bunyonyi een onvergetelijk programma-onderdeel voor vogelliefhebbers. Natuurlijk wilt u hier ook de lokale specialiteit, de overheerlijke rivierkreeftjes, uitproberen.
Dag 12
Deze dag staat in het teken van een schitterende facultatieve wandeling (ca. 14 km) over een lokaal weggetje dat zich langs de oevers en over de heuvels hoog boven Lake Bunyonyi naar boven slingert. U geniet hierbij onder meer van adembenemende vergezichten over de heuvels en het meer. Op het eindpunt van onze wandeltoch stappen we weer in onze Toyota WD Landcruiser
Vanaf de onverharde weg ziet u prachtige vergezichten terwijl we naar de in het uiterste zuidwesten van Uganda gelegen plaats Kisoro rijden. Halverwege de reis komen we aan boven op een bergpas. Daar aan-gekomen ontvouwt zich voor u een vlakte met een verbluffend uitzicht op de vulkanen van het Virungage-bergte, gelegen in zowel Rwanda, Congo als Uganda.
In Kisoro, gelegen aan de voet van de vulkanen en de nationale parken van Uganda, Rwanda en Congo, verblijft u in Travellers Rest Hotel, een prachtig hotel met historische achtergrond. Deze eigen accommodatie van Habari travel bestaat al meer dan 50 jaar en heeft onderdak geboden aan tal van befaamde onderzoekers waaronder Dian Fossey, wereldberoemd van de film Gorilla’s in the Mist.
reisduur: ca. 3 uur
Reis | Accommodatie dag 12, 13, 14 en 15 |
19 dagen Parel van Afrika (kamperen/eenvoudige accommodaties) | Kamer in Travellers Rest Hotel (Bed & Breakfast) |
19 dagen Parel van Afrika (comfortabel: eenvoudig en luxe) | Kamer in Travellers Rest Hotel (Bed & Breakfast) |
Dag 13
Vandaag gaat u gorilla’s ontmoeten. Vanuit Travellers Rest Hotel in Kisoro rijden we in circa anderhalf uur naar de Nkuringo of Nshongi Gorilla groep in het zuiden van Bwindi. In groepjes van acht gaan we, onder begeleiding van een ervaren Wildlife ranger , op zoek naar ‘Gentle Giants’. Een geweldige en wat inspannende tocht voert u via olifantenpaadje en regelmatig klauteren en klimmen door het ongerepte tropisch bos.
Als eerste gaan de gidsen samen met u naar de plek waar de berggorilla’s de vorige dag zijn gezien. Daarna volgt u het spoor naar de plaats waar ze de afgelopen nacht hebben doorgebracht. Via het spoor van gebroken takken en uitwerpselen gaat u met hen daarna naar de plek waar u de gorilla’s aan het eten ziet. Op korte afstand (minstens op 3 meter) staat u oog in oog met deze indrukwekkende dieren. En geniet u van een onbeschrijflijke en voor sommigen emotionele ervaring die u uw leven lang niet meer zult vergeten. Na één uur moeten we deze goed¬moedige dieren achterlaten en gaat u met deze ongelooflijke ervaring in uw bagage weer terug naar Kisoro.
Afhankelijk van de beschikbaarheid van de gorilla permits kan er voor gekozen moeten worden om, vanuit Kisoro, de gorilla’s op dag 14 of 15 te gaan bewonderen. Dit zal uiteraard zo snel mogelijk aan u bekend worden gemaakt.
Dag 14 en 15
Op dag 13, 14 en 15 is Traveller Rest Hotel uw thuisbasis voor de dagen die we in het Zuidwesten van Uganda doorbrengen. U kunt individuele activiteiten ondernemen, maar uiteraard ook met de groep. Samen met de lokale organisaties en natuurlijk de nationale parken hebben wij voor deze dagen diverse leuke en interessante excursies samengesteld. Deze dagen kunt u min of meer uw eigen programma samenstellen. (zie de pagina opties)
Dag 16 t/m 19
Dag 16
Na het ontbijt vertrekt u naar Lake Mburo NP. Eerst rijden we door de heuvels van het Zuidwesten van Uganda, dat langzamerhand over gaat in vlaktes met droog gras waar kuddes Nyankole koeien met hun enorme horens grazen. Vanaf de asfaltweg Kampala/Rwanda/Congo slaan we rechtsaf de heuvels in naar een klein maar interessant park.
Prachtig gelegen in de heuvels, getooid met duizenden acacia’s en een schitterend meer in het midden, is dit het enige park in Uganda waar zebra’s en impala’s zult aantreffen. Het park heeft meer opvallende bewoners: buffalo’s, topis, elanden, zeldzame roan antilopes, hyena’s en luipaarden. In het park ziet u ook nog eens meer dan 300 vogelsoorten. In de namiddag staat een gamedrive of, zo u wilt, een wandelsafari met een gids op het programma. In het restaurant aan de oevers van het meer heeft u de meest idyllische plek om te genieten van de zonsondergang.
reisduur: ca. 8 uur
Reis | Accommodatie dag 16 |
19 dagen Parel van Afrika (kamperen/eenvoudige accommodaties) | Kamperen op de UWA campsiteTenten/Hutten Rwonyo camp |
19 dagen Parel van Afrika (comfortabel: eenvoudig en luxe) | Mihingo Lodge of Matana Tented Camp (volpension) |
Dag 17
Na een ochtendgamedrive of een wandelsafari, is er een laat ontbijt en rijden we in circa 7 uur naar Entebbe, waar ons eigen guesthouse op u wacht.
Reis | Accommodatie dag 17 |
19 dagen Parel van Afrika (kamperen/eenvoudige accommodaties) | Airport Guesthouse Entebbe (Bed & Breakfast) |
19 dagen Parel van Afrika (comfortabel: eenvoudig en luxe) | Airport Guesthouse Entebbe (Bed & Breakfast) |
Dag 18
Aan al het goede komt een einde. Dat geldt helaas ook voor deze onvergetelijke reis. Tijdens deze vertrekdag heeft u op de markten van Kampala alle gelegenheid om fraaie souvenirs of Afrikaanse kunst te kopen. Na het afscheidsdiner in Entebbe rijden we in circa 5 minuten naar het vliegveld voor de terugvlucht naar Nederland dan wel België.
Dag 19
U komt vroeg in de morgen aan op vliegveld Schiphol dan wel Brussel (als gevlogen met SN Brussels Airlines).
Aanvullende Schema informatie:
Voor reizigers waarvoor we gorilla’s permits voor Bwindi (Uganda) met vertrek vanuit Buhoma hebben kunnen inkopen, geldt vanaf dag 10 het reisschema:
Dag 10: naar Buhoma
Accommodatie: overnachten op de camping of in de kamers van de Buhoma Community Campground.
Dag 11: hele dag gorilla tracking
Accommodatie: zoals hiervoor beschreven.
Dag 12: naar Lake Bunyonyi.
Accommodatie: zoals hiervoor beschreven.
Dag 13: naar Kisoro
Accommodatie: zoals hiervoor beschreven.
Dag 14 t/m 19: zoals hiervoor beschreven.
Voor de reizigers waarvoor we gorilla permits voor Rwanda hebben kunnen inkopen, geldt vanaf dag 14 het reisschema:
Dag 14: in de namiddag vertrek naar Rwanda.
Accommodatie: overnachten voor alle reizigers in Kinigi Guesthouse nabij het park of in Virunga Hotel in Ruhengeri.
Dag 15: hele dag gorilla tracking, daarna terug naar Kisoro.
Afhankelijk van beschikbare permits kan het noodzakelijk zijn dat in het reisschema dag 12, 13 en 14 onderling gewisseld worden. Dit hoort u natuurlijk zo snel mogelijk van ons.
Accommodaties
Op de getoonde foto’s van de accommodaties willen we een indruk geven van de sfeer en de onderkomens tijdens onze reizen. Meer informatie over de accommodaties tijdens onze reizen vind u hier. Heeft u nog vragen over onze accommodaties? Bel ons gerust of stuur een e-mail: postmaster(at)habaritravel.nl
De Parel van Afrika (gecombineerde kampeer/hotel rondreis), Standaard:
Voor onze 19 daagse reis De Parel van Afrika, hebben we een indrukwekkende mix samengesteld waarbij u kampeert (vaak in de natuur) en verblijft in eenvoudige maar sfeervolle onderkomens. Wilt u niet kamperen, maar geeft u de voorkeur aan een eenvoudig onderkomen, dan boeken wij voor u deze accommodaties.
Guesthouse Entebbe
Red Chili Banda's
Red Chili Camp
Chimpansee Guesthouse
Kibale Forest Camp
The Bush Lodge
Campsite in Ishasha
Travelers Rest
Kale Bas Camp, Kamer
Kale Bas Campsite
Rwonyo Camp
De Parel van Afrika, Comfortabel:
Tijdens deze reis overnacht u in een mix van heel eenvoudig tot luxe onderkomens en u reist in groepjes van maximaal 7 personen.
Guesthouse Entebbe
Paraa Lodge
Nile Safari Lodge
Kibale Forest Camp
The Bush Lodge
Kingfisher Lodge
Wilderness Camp
Kale Bas Camp
Travelers Rest
Mihingo Lodge
Matana Tented Camp
Parken
Murchison Falls
Dit park is niet alleen het grootste Nationale Park van Uganda, maar ook een van de mooiste. De rivier de Nijl klieft het prachtige landschap in tweeën. Alvorens zij zich met veel geweld bij de Murchison Falls, door een nauwe spleet 40 meter naar beneden stort, passeert zij de Karuma Falls waar het water 23 km lang langs adembenemende stroomversnellingen dendert. Na deze versnellingen en watervallen gaat de rivier traag door naar Lake Albert en verandert daar in een prachtige delta met vele vertakkingen en ontelbare vogels. Op de uitgestrekte oevers liggen duizenden nijlpaarden, krokodillen en buffels. De vegetatie is een schakering van savanne landschap, rivieren, bossen en vlaktes met lage bebossing en Borassus palmen. Hiert u onder andere de volgende dieren aan¬: leeuwen, luipaarden, olifanten, giraffes, buffels, hartebeesten, oribi’s, Uganda kobs, Chimpansees en vele vogelsoorten waaronder de zeldzame shoebill stork (schoenbek-ooievaar).
Gamedrives
Vroeg in de morgen zijn de gamedrives aan de noordkant van de Nijl. Dit gebied met zijn savannes, bezaaid met palmen, is een paradijs voor wildliefhebbers.
Boottochten
Het meest bekend is de prachtige boottocht naar de watervallen. Drie uur lang trekt het dierenleven op en rond de waterkant aan ons voorbij. De boottocht naar de delta is mogelijk nog mooier. We trekken langs de oevers van de Nijl, die langzaam overgaan in een geweldige delta met papyrus en ontelbare kreekjes vol met dieren en vooral vogelleven. Hier is de kans het grootst dat je de beroemde en zeldzame schoenbek-ooievaar te zien krijgt.
Chimpansees
In Kaniyo Pabidi is een wandeling uitgezet langs volwassen Mahoniebomen. In dit prachtige gedeelte van Budongo Forest zijn chimpansees te bewonderen.
De feiten
• temperatuur: min. 21Cº en max. 29 Cº.
• natte periode: maart-mei en ¬september-november.
• hoogte: 619 m (Delta) – 1292 m (Rabongo Hill).
• totale oppervlakte: 5.308 km2.
• 76 zoogdiersoorten en 450 vogelsoorten.
Kibale Forest
Kibale Forest is zonder meer één van de aantrekkelijkste regenwoudparken in Uganda. Het bos kent met 13 verschillende soorten een hoge dichtheid en verscheidenheid, één van de hoogsten van Afrika. U ziet onder andere de Black and white colobus, blue monkey, grey-cheeked mangabey, red tailed monkey, bush babies en potto’s. In het park met meer dan 250 bomensoorten leven 320 verschillende vogelsoorten en vele kleurrijke vlinders. De grootste attractie is echter de chimpansee. Sinds 1991 worden deze apen al bezocht. In dit bos leven er maar liefst 700.
Chimpwalk:
Om 8 uur ‘s morgens of 3 uur ¬‘s middags start deze wandeling waarbij we op zoek gaan naar Chimpansees en andere primaten. De wandeling duurt twee tot vier uur.
Bigodi swamp walk:
Net buiten het park heeft de lokale gemeenschap een wandeling door en langs een moeras uitgezet. Met lokale gidsen loop je door dorpjes, langs en door het moeras. Vele vogels en apen bewonen dit gebied. De opbrengst gaat naar de lokale gemeenschap (schooltjes e.d.).
De feiten
• temperatuur: min. 10Cº en max. 28 Cº.
• natte periode: maart-mei en ¬september-november.
• hoogte: 1.160 m.
• totale oppervlakte: 260 km2.
• 66 zoogdiersoorten en 410 vogelsoorten.
Queen Elizabeth
Queen Elizabeth National Park heeft één van de meest gevarieerde ecosystemen in Afrika. Deze varieert van tropisch regenwoud tot groene weiden, van savannes tot moerassen. Het park is aangewezen door de UNESCO als ‘biosphere reserve for humanity’. Het smeltwater van de gletsjers van de Ruwenzori Mountains heeft een uitgebreid ‘wetland’, gecreëerd in het park met Lake Edward en Lake George en daar tussenin het Kazinga channel.
Gamedrives
Er zijn meer dan 200 km aan tracks in het park, waarop je bij voorkeur vroeg in de morgen of in de late namiddag op zoek kunt gaan naar de vele dieren die het park herbergt. In de enorme vlaktes van de Ugandan Kobs ‘mating grounds’, gedomineerd door Euphorbia bomen, zie je uiteraard de kobs maar ook leeuwen, waterbokken, topis, hyena’s, wrattenzwijnen en de ‘giant forest hog’.
Boottocht op het Kazinga channel
De boottocht is een onvergetelijke ervaring: honderden nijlpaarden op de kant en in het water, oog in oog met buffels en olifanten die een bad nemen. Je voelt je hier midden in en één met de natuur. Voor duizenden watervogels is dit een ideaal gebied om te wonen of te overwinteren! Op deze tocht zullen we meer dan 100 soorten zien.
Kyambura Gorge
De steile helling van de vallei, gevormd door het water van de Kyambura rivier, vormt het spectaculaire decor voor een tropisch regenwoud in de savannes met hierin chimpansees, colobus apen, roodstaart apen, bavianen en een grote variëteit aan regenwoudvogels. Een tocht met een gids door dit prachtige landschap biedt u een grote kans om chimpansees tegen te komen.
Vogels kijken
Het park wordt bevolkt door 606 vogelsoorten. Het gebied, rijk aan zoveel verschillende ecosystemen, geeft de mogelijkheid om ook daadwerkelijk veel te zien tijdens de gamedrives, boottochten en wandelingen. De meest bijzondere zijn: de martial eagle, de papyrus gonolek en de African skimmer.
De feiten
• temperatuur: min. 18Cº en max. 28 Cº.
• natte periode: maart-mei en september-november.
• hoogte: 910 m (Lake Edward) – 1.390 m (kratergebied).
• totale oppervlakte: 1.978 km2.
• 95 zoogdiersoorten en 606 vogelsoorten.
Bwindi
Eén van de laatste gebieden in Uganda met echt tropisch regenwoud. De rijkdom aan soorten van zowel planten als dieren is te danken aan het feit dat het bos al miljoenen jaren bestaat, zelfs in de ijstijden bleef dit tropisch bos intact. Van hieruit koloniseerden planten en dieren tijdens warmere perioden de nieuwe gebieden. Tropisch bos is erg belangrijk voor de regenval en de waterhuishouding in het gebied. In Bwindi ontspringen vijf rivieren, het water gaat naar Lake Edward, Lake Mutanda en Lake Bunyonyi. Relatief koele lucht verzamelt zich in de dalen van het park en ‘s morgens vormen deze in de morgenzon een deken van mistflarden. De film ‘Gorilla’s in the Mist’ komt zo aan zijn naam. In deze bossen met zijn vele plantensoorten en bomen leven de gorilla’s en tal van verschillende primaten waaronder o.a. de chimpansees en red tailed monkey blue monkey.
De meeste Afrikaanse vlinders leven in de bossen. Door de grote verscheidenheid aan planten (rupsen eten bladeren!), zijn er meer dan 200 soorten en er worden nog steeds nieuwe ontdekt. Hoewel soms moeilijk te zien in het tropische bos, zijn er meer dan 350 verschillende soorten vogels, waarvan er 184 specifiek tot deze omgeving behoren.
Gorilla tracking
Reizigers komen vrijwel vooral naar Uganda voor de zeldzame en bedreigde diersoort berggorilla. Er zijn nog maar 650 van deze ‘Gentle Giants’ over en ze zijn alleen in Uganda, Rwanda en Congo te vinden. Om 8 uur ‘s morgens vertrekken de groepen van maximaal acht personen op zoek naar de gorilla-families die gewend zijn geraakt aan het bezoek. Afhankelijk van waar de gorilla’s zich bevinden, duurt de tocht gemiddeld 7 uur. Er zijn geen paden en het is klauteren en klimmen door de vegetatie. Het uur bij de Gorilla’s is de moeite van de tocht meer dan waard, een unieke belevenis om oog in oog te staan met deze fascinerende dieren.
Wandeltocht naar de waterval
Een 3 uur durende wandeltocht van waterval naar waterval in het park. We volgen een pad door het bos en er zijn doordat er open plekken zijn, veel vogels te zien en ook apen en vlinders. Soms zien we zelfs een verdwaalde wilde gorilla!
De feiten
• temperatuur: min. 12Cº en max. 21 Cº.
• natte periode: maart-mei en september-november.
• hoogte: 1.160 m tot 2607 m (Rwamunyonyi hill).
• totale oppervlakte: 320 km2.
• 120 zoogdiersoorten en 350 vogelsoorten.
Lake Bunyonyi
Gevestigd 1962m boven zeeniveau en omringd door bergachtig landschap. Het meer Bunyonyi (het woord betekent de 'plaats van vele kleine vogels ') is ongeveer 25 km lang en breed 7 km. met 29 eilanden.
Voor de vogelliefhebber is Bunyonyi een niet te missen programma- onderdeel, er is hier een uitbundig vogelleven te bewonderen! Ook de otter is één van de bewoners van dit gebied ! Wie wil er tijdens het diner niet de specialiteit, de overheerlijke rivierkreeft, uitproberen!
Lake Mburo
Dit is het kleinste park in Uganda (260 km2) maar biedt een spectaculair landschap. In Mburo zijn er 5 meren, die worden omringd door heuvels begroeid met acacia’s waardoor het dierenleven een verscheidenheid aan biotoop heeft. Van water tot savannegebied wemelt het hier van de dieren. Bijzonder is dat er alleen in dit park zebra’s en impala’s zijn aan te treffen. Ook in dit park kunt u buffels, topi’s, elanden en de zeldzame roan antelope bewonderen.
Gamedrives
Het park heeft diverse tracks om alle natuur van het park te bewonderen.
Wandel Safari
Een wandeling door het park onder begeleiding van een gids.
Boottocht
Het is mogelijk om op Lake Mburo een boottocht te maken en al het dierenleven in en rond het water te aanschouwen.
De feiten
• temperatuur: min. 18Cº en max. 28 Cº.
• natte periode: maart-mei en ¬september-november.
• hoogte: 938 m (Lake Mburo) – 1290 m (Kazuma Hill).
• totale oppervlakte: 260 km2.
• 68 zoogdiersoorten en 313 vogel¬soorten.
Inclusief
- reizen in onze eigen Toyota 4WD Landcruisers met open dak of onze Mercedes safaritruck. Allen speciaal gebouwd voor optimaal genieten.
- gegarandeerd bezoek aan gorilla’s in Uganda en/of Rwanda.
- bezoek aan de savanneparken Queen Elizabeth, Murchison Falls en Lake Mburo.
- gamedrives in bovenvermelde parken en onvergetelijke boottochten op de Nijl en het Kazinga Channel.
- chimpansees in Budongo Forest, Kyambura Gorge en Kibale Forest.
- meer dan elf soorten primaten in de tropische regenwouden van Kibale, Bwindi en Magahinga.
- meer dan 400 vogelsoorten, een waar vogelparadijs.
- zo u wilt beklimming van de befaamde Virunga vulkanen (> 4.000 m hoog).
- bezoek aan de pygmeeën, villagewalks, kanoën en wandelingen.
- bezoek aan boerderij, schooltje of ziekenhuis.
- overnachtingen in het beroemde Travellers Rest Hotel in Kisoro.
- een mix van kamperen in de natuur en overnachten in eenvoudige accommodaties of desgewenst alleen overnachtingen in eenvoudige accommodaties
- volledige kampeeruitrusting (tenten, matrassen, keukenuitrusting, stoeltjes, etc.).
- reizen in een kleine groep (6-12 personen).
- inclusief rechtstreekse heen- en terugvlucht vanaf Schiphol dan wel Brussel.
Kijk hier voor het volledige overzicht: voorwaarden reizen 2010
Gorilla Permit gegarandeerd!
Wij organiseren reizen met gorilla permits. Als we geen gorilla permits kunnen krijgen kan de reis kosteloos worden geannuleerd. We hebben permits voor Bwindi Impenetrable Forest en het Parc des Volcans in Rwanda. U heeft de mogelijkheid om een voorkeur uit te spreken voor het park waar u de gorilla’s wilt gaan zien, maar door de beperkte hoeveelheid permits kunnen wij niets garanderen. In Congo is het helaas nog niet veilig en kunnen we daar de gorilla’s niet bezoeken. We hopen dat de situatie snel zal veranderen. In eerste instantie zullen we zorgen voor permits in Uganda of Rwanda. (Gorilla Permit is niet bij de prijs inbegrepen, ± $500,-)
Opties
- gorilla tracking in het zuiden van Bwindi (de hele dag)
- gorilla tracking in Rwanda (de hele dag)
- beklimming van de Muhavura vulkaan (± 8 uur; afstand 12 km;
hoogte 4127 m; hoogteverschil 1700m; prijs $50 gemiddeld) - beklimming van de Gahinga vulkaan (± 6 uur; afstand 8 km;
hoogte 3474 m; hoogteverschil 1100 m; prijs $50 gemiddeld) - Sabinyo Gorge wandeling (± 4 uur; afstand 6 km redelijk wat klimmen!)
- beklimming van de Sabyinyo vulkaan. Sabinyo heeft drie pieken die je alle drie achter elkaar kunt beklimmen. (Totale tijd ± 8 uur; afstand 14 km;
hoogte 3669 m, hoogteverschil 1300 m; gemiddeld – zwaar) - in Magahinga naar het viewpoint en Garama Cave
(pygmeeën grot) (± 4 uur; afstand 1 en 4 km) - vogelwandeltocht in Magahinga
(start om 10 uur ‘s morgens kan tot 5-6 uur ‘s avonds duren) - bezoek aan de boerderij van David,
de vroegere tuinman van Walter Baumgartel - bezoek aan een schooltje of ziekenhuis
- cultural village walk
(met een lokale gids door het land van de Bufumbira stam) - wandeling naar Lake Mutanda, bezoek aan Phyton Island
en kanoën over het meer
Een uitgebreide beschrijving van de optionele excusies is te vinden op de pagina Activiteiten in Kisoro
Data en Prijzen
Vertrekdata
De groepsreizen ‘Parel van Afrika (standaard)’ starten altijd op een zaterdag.
Vertrek in 2010
Maart 6 en 20
April 3 en 17
Mei 1 en 15
Juni 5 en 19
Juli 3, 10, 17 en 24
Augustus 7 en 21
September 4, 11, 25
Oktober 9 en 23
November 6 en 20
December 4 en 18
Vertrek in 2011
Januari 8 en 22
Februari 5 en 19
Maart 5 en 19
April 2 en 16
De groepsreizen ‘Parel van Afrika (Comfortabel)’ starten altijd op een dinsdag.
Vertrek in 2010
Maart 9 en 23
April 6 en 20
Mei 4 en 18
Juni 8 en 22
Juli 6, 13, 20 en 27
Augustus 10 en 24
September 7, 14
Oktober 12 en 26
November 9 en 23
December 7 en 18
Vertrek in 2011
Januari 11 en 25
Februari 8 en 22
Maart 8 en 22
April 5 en 19
Voorbehoud
Ondanks de zorg die we aan de samenstelling van deze website hebben besteed, zijn fouten of wijzigingen niet uit te sluiten. Hiervoor kunnen wij geen aansprakelijkheid aanvaarden. Deze website is samengesteld in november 2009 en dus ook op grond van de informatie die toen beschikbaar was. Tussentijds kunnen zich veranderingen voor doen met betrekking tot de prijzen van brandstof, routes, accommodaties, noodzakelijke extra veiligheidsmaatregelen, etcetera. Ook hiervoor vragen wij uw begrip.
(prijzen zijn vanaf prijzen)
Reis | Standaard | Comfortabele |
Prijs | € 2595 | € 2995 |
Prijs zonder ticket | € 1825 | € 2225 |
Binnen slapen | € 65 | nvt |
1 pers toeslag binnen slapen | € 40 | € 261 |
Meerprijs KLM | € 155 | € 155 |
Hoogseizoens toeslag SN | € 100 | € 100 |
Hoogseizoens toeslag KLM | € 185 | € 185 |
Prijs van de standaard reis per persoon
€ 2595,-
Land arrangement (prijs zonder ticket, per persoon)
€ 1825,-
Prijs van de comfortabele reis per persoon
€ 2995,-
Land arrangement (prijs zonder ticket, per persoon)
€ 2225,-
Onze prijzen zijn inclusief luchthavenbelasting, brandstoftoeslagen en andere onvermijdbare kosten. De ticketbelastingen en brandstoftoeslagen kunnen gedurende het jaar wijzigen en dus ook de reissom.
Bijkomende kosten
Niet kamperen maar overal in eenvoudige accomodaties overnachten,
voor zover van toepassing: (Geld alleen voor de Standaard reis)
- Twee persoons kamer € 65 pp
- Één persoons toeslag € 44
Meerprijs vlucht met KLM met vertrek vanaf Schiphol: € 155,-
Seizoenstoeslagen
- Vanaf Brussel vliegen met Brussel Airlines i.p.v. met SN Brussels Airlines). Vliegticket hoogseizoentoeslag (21/6/2010 – 31/8/2010) op factuur vanaf € 100,- )
- Vanaf Schiphol vliegen met KLM. Vliegticket hoogseizoentoeslag (2/7/2010 – 5/9/2010) op factuur vanaf € 185,-
(Hoogseizoen voor december periode nog niet bekend)
Andere kosten:
- visum Uganda (te verkrijgen op het vliegveld van Entebbe) $ 50
- visum Rwanda (te verkrijgen aan de grens) $ 60
- visum om Uganda weer in te komen (te verkrijgen aan de grens) $ 50
- ontbijt en mineraal water tijdens groepsreizen (we zullen een ‘pot’ maken) ca. € 40
- persoonlijke uitgaven (ter plaatse te betalen)
- eten (vaak in lokale restaurantjes!) ca € 15 per dag
- drankjes (afhankelijk van het consumptie patroon!) ca € 5 per dag
- souvenirs
Optionele excursies:
Van te voren boeken en betalen (komt op de factuur):
- gorilla Permit $ 500 in Uganda/Rwanda
- Chimpwalk in Kyambura Gorge (Queen Elizabeth) $ 50
Ter plekke beslissen en betalen
In Kisoro:
- beklimming van de Muhavura (of een andere vulkaan!) $ 50
- naar de Golden Monkeys $ 50
- andere activiteiten in Magahinga National Park $ 10,- tot $ 30
- village walk in Kisoro, ca $ 10
- bezoek aan de pygmeeën, ca $ 10
- wandeling Lake Mutanda/bezoek Phyton Island/varen op het meer ca $ 10
- bezoek aan de boerderij van David (fooi)
- bezoek aan een school (fooi)
- bezoek aan een ziekenhuis (fooi)



































































































































